Політика рецензування

Політика видання ґрунтується на принципах об’єктивності та неупередженості щодо відбору статей з метою їх публікації, обов’язкового рецензування статей, дотримання колегіальності у прийнятті рішень щодо публікації статей, доступності та оперативності у спілкуванні з авторами.

Процедура рецензування є обов’язковою для усіх наукових статей, що надійшли на розгляд редколегії.

Мета рецензування – оцінка авторських рукописів висококваліфікованими експертами для забезпечення високого наукового рівня публікаційних матеріалів.

Рецензентами наукового видання є фахівці з наукових напрямів та спеціальностей за профілем видання (державне управління, публічне управління та адміністрування, державна служба та місцеве самоврядування, економіка, підприємництво, торгівля та біржова діяльність, менеджмент, маркетинг, соціальне забезпечення, національна безпека тощо), мають наукові ступені, є активними дослідниками та мають за останні п’ять років наукові публікації за відповідною тематикою.

Процедура рецензування є анонімною як для автора, так і для рецензента, тобто застосовується двостороннє “сліпе” рецензування: рецензенту не розкриваються особисті дані автора/авторів; автору/авторам не розкриваються особисті дані рецензента.

Обов’язкова умова під час рецензування – відсутність конфлікту інтересів.

Після експертного оцінювання наукової статті рецензент може:

  • рекомендувати статтю до опублікування;
  • рекомендувати статтю до опублікування після доопрацювання її автором з урахуванням висловлених зауважень та рекомендацій;
  • не рекомендувати статтю до опублікування.

Процедура рецензування рукописів статей до збірника наукових праць "Ефективність державного управління"

  1. До рецензування допускаються авторські рукописи наукових статей, які оформлені згідно з вимогами до авторських рукописів, що затверджені редколегією наукового видання (розміщено на сайті, рубрика “Для авторів”).
  2. Перед науковим рецензуванням авторські рукописи статей проходять перевірку на відповідність формальним вимогам (технічне оформлення авторського рукопису, коректність цитування, мовностилістична грамотність тексту та відповідність науковому стилю, наявність повного комплекту супровідних документів).
  3. Правильно оформлені та чітко структуровані статті додатково перевіряються на відсутність плагіату можливими і доступними програмами, після чого передаються на рецензування.
  4. Якщо авторський рукопис не відповідає формальним вимогам, то повертається автору на доопрацювання. На випадок виявлення плагіату – авторський рукопис відхиляється від розгляду та подальшого рецензування.
  5. Рецензентів призначає головний редактор видання або його заступник.
  6. Процедура рецензування орієнтована на максимально об’єктивну оцінку змісту статті, її актуальність, достовірність та обґрунтованість результатів дослідження автора, теоретико-методологічний рівень та унікальність, практичну цінність та наукову значущість рукопису.
  7. На випадок відмови автору у публікації або необхідності доопрацювання статті рецензенти надають письмові аргументовані пояснення причин свого рішення та чіткі рекомендації. Копії анонімних експертних висновків надсилаються авторам для ознайомлення. Доопрацьовані статті автори надсилають для повторного рецензування.
  8. Якщо автор не погоджується з думкою рецензента, то має право надати письмову обґрунтовану відповідь головному редактору видання, за рішенням якого стаття може бути відправлена на рецензування до іншого експерта.
  9. Остаточне рішення про схвалення статті до друку приймається головним редактором із врахуванням отриманих рецензій та рекомендацій членів редколегії.
  10. Експертний висновок рецензенти оформлюють відповідно до запропонованої редколегією форми (розміщено на сайті видання) та надсилають їх скан-копії до редакції.

Завантажити бланк рецензії